دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پردازشگر اپل A11 تا سال دیگر، سریع‌ترین پردازشگر موبایل خواهد بود

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

طبق معلومات منتشرشده، پردازشگر‌ی A11 اپل به‌قدری سریع است که تا انتهای سال آتی میلادی، بازهم سریع‌ترین پردازشگر‌ی ابزار‌های موبایل شمرده خواهد شد.

پردازشگر‌ی اپل A11 که به وسیله کمپانی TSMC ساخته می‌شود، به‌قدری سریع است که حتی تا انتهای سال آتی‌ی میلادی، هیچ پردازندی موبایل دیگری نمی‌تواند عملکردی شبیه به آن داشته باشد. این معلومات بهمراه تصویری از پردازشگر‌ی A11 در شبکه‌ی اجتماعی ویبو پخش شده است.

مقاله‌های مرتبط:

اگر نگاهی به نتایج آزمون‌های انتوتو بیندازید، متوجه خواهید شد که هم اینک، سریع‌ترین گوشی‌های جهان از پردازشگر‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام استفاده می‌کنند. در فهرست سریع‌ترین‌های انتوتو، گوشی‌های وانپلاس ۵، نوبیا زد ۱۷ و اچتی‌سی یو ۱۱ مقام‌های اول تا سوم را مختص خود کرده‌اند. وان‌پلاس ۵ در این آزمون موفق شده است امتیاز ۱۸۲ هزار بدست آورد که آن را به سریع‌ترین موبایل هوشمند حال حاضر جهان مبدل می‌کند؛ با اینحال اگر تبلت‌ها را هم وارد این آزمون کنیم، آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی که از پردازشگر‌ی اپل A10X سود میبرد، با امتیاز ۲۲۳ هزار، به سادگی وان‌پلاس ۵ را پشت سر می‌گذارد.

حال معلومات منتشرشده در ویبو نشان می‌دهد که پردازشگر‌ی A11 که در گوشی‌های آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ استفاده می‌شود، اختلاف سرعت فراوانی با پردازشگر‌ی A10X دارد؛ از این جهت سه گوشی تازه اپل قادر اند عملکردی تا دو برابر سریع‌تر از وان‌پلاس ۵ داشته باشند. اپل A11، در فرآیندی با معماری ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود و در مقایسه با پردازشگر‌های ۱۶ نانومتری حال حاضر، قدرت پردازشی به‌مراتب بیشتر و مصرف انرژی کمتری خواهد داشت.

تصویر منتشرشده از پردازشگر‌ی A11 در شبکه‌ی اجتماعی ویبو

با این وجود باید در نظر داشته باشید که امتیاز نرم‌افزارهای بنچمارک، معیار دقیقی برای سنجش عملکرد حقیقی گوشی‌ هوشمند شمرده نمی‌شود. باید دید اپل از این قدرت موجود در گوشی‌های آتی‌ی خود به چه شکلی سود میبرد و این پردازشگر‌ها، چه میزان با سیستم‌عامل iOS هم‌خوانی خواهند داشت. نظر شما پیرامون این مثال چیست؟

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر