دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پرواز اولین پهپادهای تحویل کالا در پایتخت ایسلند شروع شد [بنگرید]

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

بعد از ماه ها انتظار بالاخره اولین سامانه تحویل کالا از روش پهپادها وارد فاز عملیاتی شد و هیچ باورنکردنی نیست که بشنویم این دفعه نیز ایسلندی ها در این کار پیش قدم شده اند.

این سامانه با هم کاری استارت آپ «Flytrex» و «AHA» با اسم بزرگترین فروشگاه آنلاین فروش تکی در کشور ایسلند محقق شده و اکنون تحت عنوان تجاری «Reykjavik» فعالیت خود را شروع کرده است.

در مرحله اول این پهپادها تنها سفارشات غذای خریداران را به دستشان خواهند رساند. این کار در کمتر از ۴ دقیقه لحظه خواهد برد، همزمان با اینکه یک پیک زمینی ۲۵ دقیقه وقت برای رساندن محموله خود نیاز خواهد داشت. گرچه این هنوزً تنها وظیفه پهپادهای Reykjavik به حساب می آید، با اینحال به طرز قطع شروعی بطور کلیً امیدوار کننده تلقی خواهد شد.

وزن محموله های تحویلی به وسیله این پرنده های مکانیکی زیاد نیست و شهر ریکیاویک با اسم پایتخت ایسلند نیز ابعاد چندان وسیعی ندارد و فاقد ساختمان های متعدد بلند مرتبه است.

می توان با قاطعیت گفت که پهپادها آتی صنعت تحویل کالا و مرسوله ها هستند. چرا که به وسیله آنها نه تنها مدت لحظه تحویل کالاها و به علاوه از طرف دیگر هزینه های مرتبط با آن کاهش می یابد، حتی این مسئله منجر به سبک تر شدن ترافیک خیابان ها نیز خواهد شد.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع