دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پرواز بیت‌ کوین بر فراز هزینه 3500 دلار

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

ارزش هر بیت‌کوین در روز جمعه با رشدی ۳.۹ درصدی و با پشت سر گذاشتن بهای ۳۵۰۰ دلار در هر واحد، رکوردی تازه از خود برجای گذاشت.

بیت‌کوین طی هفته قبلی با جهشی بزرگ بیننده گسترش ۲۴ درصدی در بهای خود بود. ناگفته پیداست که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بیت‌کوین، بعد از سال‌ها شک و دودلی درمقایسه با زیرساخت‌های فناورانه این ارز رمزپایه به آتی آن بیش از قبل امیدوار شده‌اند.

سه‌شنبه هفته قبلی، شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین روند پذیرش یک آپدیت تازه نرم‌افزاری به اسم Segwit را شروع کرد.

آرون لیچر، مدیر ارشد جذب بازار Breadwallet (یک کمپانی اکتیو در عرصه بیت‌کوین) گفته است:

سگویت، راه حل هوشمندی است که به طرز بنیادی ظرفیت تراکنش‌ها را گسترش می‌دهد.

این نرم‌افزار که چندین سال قبل با اسم راهکاری برای مسئله مقیاس‌پذیری ارزهای رمزپایه دیزاین شده بود، برای سال‌ها معامله‌گران توان بیت‌کوین را تقسیم می‌کرد، چیزی که بالاخره منجر به تفکیک ورژن‌ای تازه از بیت‌کوین در تاریخ اول اوت شد.

در تاریخ اول اوت، انشعاب ورژن‌ای تازه از بیت‌کوین و ایجاد یک کلونی تازه به اسم BCC یا بیت‌کوین نقد باعث بروز نگرانی به اشتراک سرمایه‌گذاران شد. در آن روز ارزش هر بیت‌کوین به ۲۶۴۳ دلار در هر واحد سقوط کرد، با اینحال از نو بهای این ارز دیجیتالی با رشدی ۳۴ درصدی درمقایسه با نقطه قعر ابتدای ماه اوت به مدار افزایش بازگشت.

شبا جعفری، مدیر استراتژی فنی کمپانی گلدمن ساچز انتهای ماه قبلی با اشاره به روند روبه‌افزایش بهای بیت‌کوین پیش‌بینی کرد که بهای این ارز دیجیتالی به محدوده ۳۶۹۱ دلار خواهد رسید.

 دنیس پرتو، سرمایه‌گذار بیت‌کوین و مدرس دانشگاه هاروارد پیش‌تر به سایت بیزینس اینسایدر گفته بود که در بلندمدت بهای بیت‌کوین از قانون مور پیروی می‌کند. این قانون که در سال ۱۹۶۵ به وسیله گوردون مور بنیان‌گذار کمپانی اینتل معرفی شد، روندی نمایی را برای افزایش تکنولوژی‌های دیجیتال پیش‌بینی می‌کند. طبق این قانون تعداد ترانزیستورهای روی یک پردازشگر با مساحت ثابت هر دو سال یک‌بار دو برابر می‌شود. با استناد به این قانون، پرتو بر این باور است که بهای بیت‌کوین با حفظ روند حال حاضر و تبعیت از رشدی نمایی در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ هزار دلار در هر واحد خواهد رسید.

 پرتو پیشتر گفته بود:

 این یک فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاران است. برخلاف اینکه سرمایه‌گذاری در مدارات مجتمع به امید افزایش نمایی هزینه آن از عهده کمتر کسی ساخته است، با اینحال خرید یک بیت‌کوین به سادگی آب خوردن است.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر