دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پهپادهای پنتاگون بدون دخالت انسان تصمیم خواهند گرفت؟

پهپادهای پنتاگون بدون دخالت انسان تصمیم خواهند گرفت؟

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

پنتاگون مسابقه‌ تازه ای برای دیزاین پهپاد‌ها مقرر کرده است و در جستجوی تولید نمونه‌هایی است که قادر باشند در مواقع حساس بدون دخالت انسان جهت یابی‌ها و تصمیم‌گیری کنند. مسابقات امسال به پهپادهای الهام گرفته از ظاهر حشرات و خفاش‌ها اختصاص دارد که قادر اند بر سنجش فاصله، پویایی و خودرانی تمرکز کنند.

با استناد به اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون با معرفی برنامه تازه پرواز با اسم DESI (برنامه علوم سازمانی وزارت دفاع که با نیت خدمات رسانی از بررسی ها صورت گرفته به وسیله تیم های دانشگاهی کلید خورده است) در جستجوی پیشنهاداتی در عرصه استفاده‌ی بهینه‌ از شیوه‌های مختلف دفاع هوایی است که یکی از این شیوه‌ها، دیزاین و تولید پهپادهای لیزری با قابلیت مانور بالاست.

بدین خاطر جشنواره‌ی گفته شده ‌می‌تواند پنتاگون را در یافتن راه خوب برای بهره برداری از این سیستم یاری کرده و به تولید پهپادی بیانجامد که بتواند پرواز را بدون نیروی انسانی کنترل کرده، معضلات را رد نموده و مانور دهد.

با استناد به اعلامیه‌ی رسمی وزارت دفاع آمریکا، برنامه DESI تصمیم گرفته است چارچوب تازه ای از پرواز‌ خودران بیابد که از پلتفرم‌ها و الگوریتم‌های متفاوتی برای تصمیم‌گیری و کنترل پرواز سود گیرد.

طی ده سال قبلی، دانش پژوهان در جستجوی شبیه به‌سازی حرکت‌ حیوان‌ها در ربات‌ها بوده‌اند تا قادر باشند بازدهی و کار‌آیی آن‌ها را بالا ببرند و این مسابقه تازه تصمیم گرفته است پهپاد‌هایی دیزاین نماید که با بهره برداری از لیزر به تصمیم‌گیری پرداخته، پرواز حشرات و خفاش‌ها را شبیه به سازی کنند.

در این اعلامیه بیان شده است که با بررسی بیولوژیکی پرواز گونه‌های جانوری مانند خفاش‌ها می‌توان به مکانیزم پیچیده‌ حرکتی این موجودات پی برد و از آن در دیزاین وسایل نقلیه‌ هوایی چند منظوره سود برد.

با استناد به این اعلامیه، هرگونه‌ پیشرفت در تولید سنسور‌ها، تکمیل و کوچک‌سازی پردازشگر‌ها می‌تواند به پیشرفت الگوریتم‌های مورد بهره برداری در پرواز کمک کرده و پویایی حرکت طبیعی را در سیستم‌های رباتیک کوچک شبیه به‌سازی نمود.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع