دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پهپاد و هوش مصنوعی، ناجی شناگران استرالیایی در مقابل کوسه ها می شوند

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

انسان ها در شناسایی کوسه ها از روش عکس ها هوایی مهارت چندانی ندارند و در بهترین حالت، می توانند 30 درصد از آنها را متوجه بشوند که مطمئناً تضمین خوبی برای شناگران و موج سواران نخواهد بود.

حال استرالیا می خواهد راهی مطمئن تر را برای تشخیص این قاتلین پایین دریا در پیش بگیرد. پهپادهای کمپانی Little Ripper برنامه ریزی شده است سواحل این کشور را پایین نظر گرفته و عکس ها حاصل را به سامانه هوش مصنوعی ارسال کنند. این سیستم می تواند با دقت 90 درصد، کوسه ها را شناسایی نماید.

با این وجود یک اپراتور انسانی هم برای تأیید نتایج حضور خواهد داشت، با اینحال سیستم تا حد فراوانی عملکرد اتوماتیک دارد و می تواند جان بسیاری از انسان ها را نجات دهد.

سیستم تشخیص هوش مصنوعی در حقیقت یک الگوریتم یادگیری ماشین است که با بهره برداری از عکس ها هوایی برای شناسایی کوسه ها و تفکیک دیگر انواع جانوران، آموزش می بیند. این سامانه نه تنها کوسه ها را تشخیص می دهد، حتی می تواند دلفین ها، وال ها و دیگر موجودات دریایی را نیز شناخته و به بررسی ها محققان کمک نماید.

پهپادها غیر از کاهش هزینه و رفع نیاز به هلی کوپترها، می توانند جلیقه نجات و دیگر ابزارهای مورد نیاز را همراه داشته باشند تا در صورت نیاز به کمک شناگران بیایند. کمپانی Little Ripper در جستجوی تجهیز پهپادها به ابزار دفع کوسه است تا به روش موقت و تا سر رسیدن نیروهای امدادی، بتواند کوسه ها را از مردم در معرض اخطار دور نگه دارد.

در اینجا گفتنی ایست استرالیا غیر از پهپادها، تورهای بزرگی را هم در جاهای ویژه نصب کرده تا مانع از ورود کوسه ها به سواحل اصلی و گردشگری این کشور شود.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع