دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

پهپاد کمپانی FlyPulse چهار برابر سریع‌تر از آمبولانس‌ها رفتار می‌کند

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

بنا بر تست‌های تازه، پهپاد کمپانی FlyPulse چهار برابر سریع‌تر از آمبولانس‌ها ابزار شوک خارجی اتوماتیک (AED) را به محل حادثه منتقل می‌کند.

در شرایطی که تنها کمتر از ۱۰ درصد از افرادی که خارج از بیمارستان دچار ایست قلبی می‌شوند، زنده می‌مانند، انتقال سریع یک ابزار شوک خارجی و رساندن آن به بیمار می‌تواند بسیاری از آمارهای مرگ و میر را تغییر دهد. با استناد به بررسی که چندی قبل به وسیله یک تیم سوئدی انجام شده است، پهپادها ۴ برابر سریع‌تر از آمبولانس‌ها قادر اند ابزار‌های شوک خارجی یا دفیبریلاتورها را منتقل کنند.

در طول این مطالعه، پهپاد کمپانی FlyPulse با طی کردن متوسط مسیر ۲ مایل (۳.۲ کیلومتر) از مرکز خدمات تلفنی اورژانسی در ۱۸ پرواز مختلف مورد تست قرار گرفت. مدت لحظه متوسطی که این پهپاد برای انتقال ابزار AED ثبت کرد، ۵ دقیقه و ۲۱ ثانیه بود؛ همزمان با اینکه آمبولانس‌ها و خدمات اورژانس پزشکی این کار را به روش متوسط در ۲۲ دقیقه انجام می‌دهند.

در نامه پخش شده به وسیله جاما، مجله انجمن پزشکی آمریکا، دانش پژوهان این برنامه از انستیتوی کارولینسکا سوئد از وجود عده ای مساله‌ها برای تولید اقتصادی این پهپاد و معرفی عمومی آن خبر دادند. به گفته تیم پیشرفت‌دهنده، آنها به پروازهای آزمایشی بیشتر، پیشرفت فنی و یک‌پارچگی کامل‌تر با مراکز اعزام و مدیران هواپیمایی نیاز دارند تا امکان استفاده عمومی از این پهپاد وجود داشته باشد. غیر از این موارد، تولیدکنندگان باید درمقایسه با گسترش کارایی سیستم تازه خود در احیای بیماران در مقایسه با خدمات اورژانس پژشکی اطمینان حاصل کنند. در حقیقت می‌توان این سخت را مساله اصلی پهپاد کمپانی FlyPulse در نظر گرفت چرا که بعد از انتقال “AED”، فرد آشنا به عملکرد آن باید در محل حادثه حضور داشه باشد.

هنوز لحظه فراوانی تا استفاده عمومی از پهپاد کمپانی FlyPulse باقی مانده است

این اولین باری نیست که بیننده پیشرفت چنین پهپادهایی هستیم و قبل از این نیز نمونه‌های دیگری از قبیل “Ambulance Drone” و “Defikopter” با نیت انتقال سریع دفیبریلاتورها پیشرفت یافته بودند. الک ممونت (Alec Momont) از دانشگاه صنعتی دلفت هلند که ایشان را با پیشرفت “Ambulance Drone” می‌شناسیم، در سال ۲۰۱۴ با تعبیه یک وب‌کم و بلندگو روی پهپاد خود به منظور کنترل و آموزش از راه دور مردم حاضر در محل، این سخت را تا حد فراوانی حل کرده بود.

با استناد به نیازهای عمومی برای آموزش مردم و معضلات سازمان‌های نظارتی، ممکن است هنوز چند سالی با استفاده گسترده از پهپادها به منظور انتقال ابزار‌های شوک خارجی اتوماتیک فاصله داشته باشیم. ولی باید گفت تحقیق پیش رو، پتانسیل بسیار بالای پهپادها و سرعت رفتار بیشتر آنها درمقایسه با خدمات اورژانس پزشکی را تایید می‌کند.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. درصورت تمایل این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر