دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

چرا تولیدکنندگان موبایل های هوشمند تمایلی به تولید گوشی ضدآب ندارند؟

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

۷۲ درصد کره‌زمین از آب تشکیل شده است. یقینا با دانستن این داده علمی شما هم موافق باشید که ضد‌ آب کردن تلفن های همراه هوشمند از ارزش مخصوصی دارا است چون در جهانی زندگی می‌کنیم که با احتمال خیس‌شدن گوشی سر و کار داریم.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، به هر حال تا امروز هم گوشی‌هایی ساخته شده‌اند که ضد آب‌اند و قادر اند برای مدت مشخصی تا عمقی واضح پایین آب باقی بمانند و از آسیب هم مصون باشند.

با اینحال شاید دوست داشته باشید بدانید که کمپانی سامسونگ، کمپانی که از لحظه تولید گوشی گلکسی S5 گوشی‌های‌اش را ضد آب کرد در این عرصه بین تولید کننده‌های برتر تلفن های همراه هوشمند حسابی تک و تنها است. کمپانی سونی، که گوشی Xperia Z اش خصوصیت ضد آب بودن را داشت این توانایی را در نمونه تازه Xperia X برداشته است. کمپانی‌های موتورولا و اچ‌تی‌سی هم موقعیت بهتری ندارند.

یکی از کمپانی‌هایی که هرگز در هیچ کالایی از تولیدات‌اش توانایی ضد آب بودن را به کار نگرفته کمپانی شیائومی است. بنیان‌گذار این تولیدکننده – لین جان – شرح داده که چرا به توجه به درخواست‌هایی که از طرف خریداران می باشد هرگز به فکر نگهداری گوشی‌های شرکتش در مقابل آب نیفتاده است. ایشان اول از همه گفته که حدودا هر آسیبی به گوشی برسد در درجه اول توانایی ضد آب بودن آن را از میان می‌برد. این مسئله پیرامون آسیب‌های بسیار جزئی هم صدق می‌کند.

از طرف دیگر هزینه‌ای که این کار دارد شیائومی را از به کار بردنش منصرف کرده. بنیان‌گذار این تولیدکننده بیان می کند حاضر است تولید چنین مدلی را در برنامه کاری کمپانی قرار دهد در صورتی که مصرف‌کنندگان علاقه داشته باشند چیزی تقریبا ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه بیشتر برای خرید گوشی‌های این تولیدکننده پرداخت کنند. به این شکل یک توانایی که به سادگی از میان ‌می‌رود و هزینه نسبتا بالایی هم به تولید‌کننده تحمیل می‌کند دلیل شده بسیاری‌ از تولیدکننده‌ها قید تولید گوشی‌های ضد آب را بزنند.

تا وقتی که علاقه به پرداخت پول بیشتر صرفا بخاطر همین خصوصیت از طرف خریداران حس نشود، ضد‌آب‌سازی تلفن های همراه هوشمند چندان به صرفه به نظر نمی‌رسد. پس خوب است تا آن وقت افرادی که از گوشی‌های شیائومی و بسیاری از گوشی‌های دیگر مارکت استفاده می‌کنند سعی کنند گوشی خود را از رابطه با آب مصون بدارند.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک