دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

کارت های گرافیک انویدیا هم در برابر حفره های Meltdown و Spectre امن نبوده اند

کارت های گرافیک انویدیا هم در مقابل حفره های Meltdown و Spectre امن نبوده اند

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

نهایتا بدین شکل مطرح شده است که تنها پردازشگر و سیستم عامل شما در مقابل دو آسیب پذیری حافظه Meltdown و Spectre غیر ایمن نبوده اند؛ کارت گرافیک تان هم بوده است. انویدیاً اخیرا اعلام کرده که کارت های گرافیکش در مقابل این حملات آسیب پذیرند و پیرامون همین مسئله، شروع به انتشار درایورهای به روزرسانی برای مواجهه با آنها کرده است.

به گفته انویدیا، چیپ های سری GeForce ،Quadro ،NVS ،Tesla و GRID در مقابل Meltdown مصون هستند با اینحال مطمئناً در مقابل یک ورژن از Spectre غیر مستحکم به حساب می آیند و احتمال آسیب پذیری شان در مقابل ورژن دیگری از Spectre نیز می باشد. به روزرسانی نرم افزاری انویدیا، اولین حفره Spectre را از بین می برد و این تولیدکننده وعده داده که در زمانی نه چندان دور، دومین حفره را نیز برطرف خواهد نمود.

به روزرسانی اکثر کارت های گرافیک انویدیا از همین اکنون در معرض قرار دارد با اینحال مالکین چیپ های سری Tesla و GRID باید تا انتهای ماه ژانویه منتظر باقی بمانند. هنوز واضح نیست که به روزرسانی های انویدیا اثری بر پرفورمنس سیستم مصرف کنندگان خواهد داشت یا نه؛ چونکه مایکروسافت اخطار داده که برطرف سازی Spectre در پی سی های قدیمی تر، می تواند به کاهش پرفورمنس منجر شود، در چنین موقعیتی که این مسئله پیرامون پردازشگر ها بیان شده و نه پردازشگرهای گرافیکی.

بالاخره ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که دریافت به روزرسانی های انویدیا برای تمام مالکین کارت های گرافیک این تولیدکننده، کاری الزامی خواهد بود چونکه با این حفره ها، هکرها می توانند معلومات حساس موجود در حافظه نگهداری شده را بطور کلیً پاک کنند.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع