دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

کوالکام و شکایت از تامین کنندگان اپل به خاطر عدم پرداخت بدهی های معوقه

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

با شرایطی که مطمئناً از قبل می دانید، دو کمپانی کوالکام و اپل درگیر مجادله ای قانونی هستند که یقیناً مانند بسیاری از پرونده های شبیه به، برای ماه ها به طول خواهد انجامید. در تازه ترین خبر از این مجادله، کمپانی کوالکام از فاکسکان، پگاترون، ویسترون و Compal Electronics به خاطر ممانعت از پرداخت هزینه لایسنس تکنولوژی های خود شکایت کرده. این تولیدکننده در بیانیه اش بیان میکند که در جستجوی اجبار شریک های اپل، به متعهد ماندن درمقایسه با پیمان طولی مدتشان با کوالکام است.

کوالکام بیان میکند که بسیاری از این قراردادهای هم کاری، قبل از تولید اولین موبایل آیفون از جانب اپل به امضا درآمده اند و این تولیدکنندگان، کماکان هزینه تولیدات نامرتبط به تولیدات اپل را پرداخت می کنند؛ با اینحال این مسئله پیرامون دیوایس های برند اپل صحت ندارد. از طرف دیگر، کمپانی های مورد اشاره می گویند که باید خط مشی اپل را دنبال کرده و این هزینه ها را پرداخت نکنند.

کوالکام بیان میکند بسیاری از این قراردادها، قبل از تولید اولین موبایل آیفون از جانب اپل به امضا درآمده اند

طی ماه قبلی میلادی، اپل از پرداخت هزینه لایسنس تکنولوژی های کوالکام ممانعت ورزید و بزرگترین تولیدکننده پردازشگر در جهان را به کاهش پیش بینی های خود درمقایسه با سود سه ماهه سوم مجبور کرد. چند هفته پیش هم گزارش شد که کوالکام در صدد جلوگیری از واردات موبایل های آیفون به خاک ایالات متحده برآمده است.

دان رازنبرگ، یکی از سخنگویان کوالکام ضمن ابراز ناراحتی از اجبار به در پیش گرفتن چنین رویکردی در قبال شرکایی قدیمی گفته است که این تولیدکننده نمی تواند تولیدکنندگان مختلف و اپل اجازه دهد تا از حقوق معنوی و ارزشمندش سو بهره ببرند و بجای آن، از پرداخت هزینه ای که روی آن توافق کرده اند سر باز بزنند.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع