دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

کوچکترین دوربین جهان ساخته شد - 0

کوچکترین دوربین جهان ساخته شد

کوچکترین دوربین ۴K جهان، اهداف بلند پروازانه ای را دنبال می کند.

به نوشته کلیک، اگر تنها راهنمای شما برای یک صنعت تولیدی، هزینه سهام پیشتازان بازار در آن صنعت است، در آن صورت امسال سال خوبی برای دوربین های اکشن و ورزشی نبوده است. با این وجود در این عرصه کمپانی تازه وارد So Special Lab به نظر نمی رسد که چندان ناموفق باشد. حتی به باور مدیران این تولیدکننده،  تولید تازه آن ها،  Mokacam GoPro ، که ۴K   است، امکان دارد تولیدات در این رده از دوربین ها را تقویت کند. این دوربین هم کوچک است و هم از هزینه مناسبی برخوردار است. با قیمتی برابر با ۲۷۰ دلار،  تقریبا ۲۰۰ دلار از تولید مشهور پیشین این تولیدکننده در بازار، ارزان تر است. در تولید  این تولید، به علاوه از طرف دیگر تلاش شده تا نقاط ضعف تولیدات قبلی پوشش داده شود. پرسش اینجاست که، با استناد به چنین توانایی هایی ، آیا این دوربین کوچک قادر خواهد بود تا،با اسم های بزرگ در این صنعت رقابت کند؟

با توجه استاندارد های بازار،  نهایتا بدین شکل مطرح شده است که قدرت فروش این دوربین اندازه کوچک آن می باشد. این تولیدکننده در وبسایت خود بارها معرفی کرده است که دوربین Mokacam اش کوچکترین دوربین ۴K جهان است. و ما هنوز مشخصه های دیگر آن را بررسی نکرده ایم. در این وبسایت به علاوه از طرف دیگر آمده است که تنها ریسکی که می باشد آن است که نتوانید آن را در کیف خود بیابید.  با این وجود نگارنده مقاله باید اضافه نماید که مطمئنا قادر اید آن را درون کیف خود پیدا کنید با اینحال در قسمت کوچک کیف.

سخت این اظهارنظر ها در مورد اندازه این وسیله این است که با ابعادی برابر با ۴۵mm ×۴۵mm × ۳۰mm  ،این دوربین چندان هم از GoPro Hero4 که ابعادی تقریبا ۴۱mm × ۵۹mm × ۳۰mm  دارد، کوچکتر نیست. و با توجه شیوه ای که آن را اندازه گیری می کنید،  به اعتقاد نویسنده،  این دوربین با استناد به لنزش ، اصلا کوچک نیست. نمونه پیشین اشاره شده،  جمع و جور تر است با اینحال به روش ۴K عکاسی و فیلمبرداری نمی کند. بالاخره وقتی که پوشش ضد آب را نصب کنید،  در حقیقت از نمونه Hero4 بزرگتر نیز هست. با این وجود مشخص نیست که چرا این تولیدکننده، تا این حد پیرامون اندازه تاکید می کند. وقتی که به برگه مشخصات این دوربین نگاهی بیاندازید،  متوجه خواهید شد که اندازه آن در مقابل دیگر مشخصات،  چندان هم اهمیتی ندارد . Mokacam  سری ای از مشخصات و قابلیت های توانمندی دارد که شامل موارد زیر می شود. سنسور های ۱۶megapixel ،فیلمبرداری ۴K با ۲۵fps ،سنسور های سونی و بالاخره باتری های دلنشین مغناطیسی قابل تعویض، به علاوه نرم افزار های تثبیت کننده و شناساگر های حرکت.  برخی از این توانایی ها در جستجوی تکمیل نقاط ضعف دیگر دوربین های اکشن موجود در بازار هستند.  با وجود این بسیاری باور ندارند که این مشکلات هنوز در این وسیله حل شده است.

این دوربین، اولین دوربینی نیست که قابلیت های مخصوصی دارد. سری VIRB از کمپانی Garmin به سنت GPS دوربین هایش ادامه داده و به علاوه از طرف دیگر کمپانی TomTom  ویرایشگر های خودکار به آن ها اضافه نموده است.  دیگر کمپانی ها نیز به تعدیل هزینه ها پرداخته اند. Mokacam  به سهم خود تلاش کرده تا به نکات و مشکلات اساسی بپردازد . در این رابطه می توان به باطری های مغناطیسی ۱۱۰۰ mAh  اشاره نمود.

این یک ایده هوشمندانه است که به شما اجازه می دهد تا همیشه ضبط کنید. این سطح پشتی مغناطیسی به علاوه از طرف دیگر به این معنا است که شما قادر اید تا دوربین خود را بر روی سطوح فلزی نصب کنید. در همین حال نمایشگر های  LCD  نیز باطری های مختص به خود را داشته و از باطری های اصلی استفاده نمی کند.

BBuin1a

هوشمندانه بودن دیزاین ها به دشوار افزار محدود نشده و نرم افزار های این دوربین نیز به نوبه خود از پیشرفت های قابل توجهی برخوردار است. در ابتدا نرم افزار های تثبیتی دوربین است که من آن را به اندازه آیفون شش راحت و روان نیافتم. با وجود این هنوز از هیچی خیلی خوب است.  سپس فرصت به نرم افزار های تشخیص حرکت می رسد. دیگر دوربین ها نیز قابلیت های مشابهی دارند با اینحال ذکر نامشان در اینجا به ما نشان خواهد داد که آن ها در عرصه کل قابلیت های نرم افزاری و دشوار افزاری با یکدیگر به این وسیله نمی رسند.

همه این بهتری های نرم افزاری و دشوار افزاری به همراه خدمات ها با کیفیت بالا معرفی می شوند. و این جایی است که Mokacam  از دوربین های رقیب خود پیشی می گیرد. بسیاری از ابزار ها امکان دارد به سادگی بر اثر ضربه و یا عوامل دیگر آسیب ببیند. پس لازم است که قادر باشید آنها را تعمیر و یا تعویض نمایید.

این وسیله به علاوه از طرف دیگر برای راحتی در استفاده دیزاین شده است با اینحال واقعیت، کمی با این گذاره فاصله دارد. حضور یک نرم افزار و یک نمایشگر LCD  برای این دوربین خیلی خوب است با اینحال محلی برای بازخورد بر روی خود دوربین مشاهده نمی شود. تنها یک LED کوچک بر روی بالای این وسیله به شما بیان میکند که ابزار تان روشن است و یا اینکه خاموش در حال ضبط فیلم است و یا اینکه تصویر برداری می کند. وقتی که در پوشش ضد آب آن را قرار می دهید اصلا مشاهده نمی شود. برای آن که میان موقعیت تصویر برداری و فیلمبرداری تغییر حالت دهید، باید دگمه ای را همراه با آن فشار دهید.  یک LED بسیار کوچک نیز در این جا بازخورد های مورد لازم را ممکن می آورد. امکان دارد بدون آنکه متوجه شوید آن را فشار دهید. به علاوه از طرف دیگر این همان دگمه ایست که با آن Wi-Fi دوربین را اکتیو می کنید.

BBuir6t

در هر حال شما وای فای را برای بهره برداری از نرم افزار های جانبی و کمکی احتیاج خواهید داشت. دیگر اضافه شدنی ها شامل  یک گزینه برای موقعیت ۲۰ megapixel با وجود این که این وسیله تنها سنسور های ۱۶ مگا پیکسلی دارد. با این وجود اگر LCD ندارید،  باید تا وقتی که نرم افزار آپدیت شود صبر کنید. خوشبختانه با این وجود این تولیدکننده در حال کار بر روی ارتقای این سیستم خود می باشد. این محصولی نسل اولی و به روز است با این وجود لازم است تا توضیحاتی پیرامون کیفیت عکس ها آن در اینجا آورده شود. در زیر دو تصویر یکسان از دو دوربین آورده شده که یکی متعلق به دوربین GoPro Hero4 Black  و دیگری از آن Mokacam  است. در هنگام تصویر برداری،  هر دو تنظیمات مشابهی داشتند. شما خواهید دید که دقت بالای عکس ها این دوربین باعث تولید عکس ها با جزئیات دقیق تری از درختان و دیگر اشیا می شود. شما به علاوه از طرف دیگر در خواهید پیدا که رنگ ها به مراتب روشنتر هستند. این مسئله امکان دارد پیش از هرچیز تصویر را برای شما علاقه مندان  دلنشین جلوه دهد با اینحال بالاخره باید گفت که این بازتولید رنگ ها در GoPro است که تصویر های این دوربین را اصیل جلوه می دهد. به عبارت دیگر Mokacam خلوص رنگ را در عکس ها خود بالا برده است.

BBuiy9Z

BBuiknX

برای ویدئو های ضبط شده نیز نتایج دلپذیری می باشد. کیفیت عمومی عکس ها بالا هستند و تاثیرات دریچه نمایشگر مشاهده نمیشود. عکس ها ویدئویی به اندازه حالت های عکاسی نویز ندارند، با وجود این امکان دارد عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد. پیش عرصه های روشن امکان دارد گاهی وقت ها تاثیرات مخربی بر کیفیت عکس ها داشته باشد و در برخی موارد هم آثاری از اختلالات لنز به نظر می رسد. گزینه هایی برای از میان بردن این تاثیرات می باشد با اینحال در بسیاری از موارد این توانایی ها در فضای حقیقی عکاسی قابل استفاده نیستند. در کل این دوربین به اندازه ای خوب هست که با استناد به هزینه آن افرادی را که تمایل به پرداخت ۳۰۰ دلار برای چنین وسیله ای را ندارند،  قانع کند.

بالاخره امکان دارد که این دوربین در استفاده های فضای باز ما در معرض قرار گیرد. به نظر نمی رسد که هم اینک چنین امری محقق شود. نگارنده، بسیار تفکر خلاق در باطری ها،  LCD ها با توان مستقل و توانایی نصب مغناطیسی آنها را می پسندد. دوربین عکس ها و ویدئو های مناسبی را معرفی می کنند با اینحال نهایتا بدین شکل مطرح شده است که مسئله توانایی استفاده است. سادگی خوب است و بازخورد های تصویری و کارایی حتی خوب است. برای چنین هزینه به همراه چنین کارایی ای از دست دادن چند ویدئو امکان دارد قابل اغماض باشد.

اگر این خبردرباره اخبار صوت و تصویری ها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک