دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

کیفیت بالاتر تصویر تلویزیون‌ها با تکنولوژی تازه HDR10+

در خبرها آمده است که

شهرت نمایشگرهای HDR هر روز در حال گسترش است، در این بین دو کمپانی عظیم سامسونگ و آمازون با هم کاری یکدیگر استاندارد تازه ای را بوجود آورده‌اند تا کیفیت این تلویزیون‌ها را افزایش بخشند.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، دیجیتال ترندز اطلاع داد که این استاندارد تازه با اسم HDR10+، در حقیقت ترکیبی از محاسن دو استاندارد HDR10 و Dolby Vision است؛ HDR10 یک استاندارد باز بوده که در اکثر نمایشگرها می باشد. مزیت بهره برداری از استاندارد Dolby Vision، ایجاد کنترل بیشتر بر روی سیگنال های ویدئویی می‌باشد.

استاندارد HDR10+ عکس ها زنده تری را به نمایش می‌گذارد، به علاوه از طرف دیگر صحت رنگ و کنتراست بهتری نیز به دست می‌آید. کمپانی سامسونگ اطلاع داد که هم اینک مذاکره با چند کمپانی تکنولوژی برای تولید این تلویزیون‌ها شروع شده؛ به علاوه از طرف دیگر کمپانی آمازون نیز سعی دارد تا از این تکنولوژی برای ارتقای عده ای خدمات ویدئویی خود استفاده نماید.

این استاندارد از تکنولوژی تازه ای به اسم Dynamic Tone Mapping سود میبرد که تنظیم نکات عکس ها ویدئویی در هر یک از بخش‌های هر فریم هر تصویر را با سهولت بیشتر امکان پذیر تولید میکند.

HDR10+ یک استاندارد آزاد و باز است، حاوی چنین مفهومی که تولید کنندگان تلویزیون برای بهره برداری از آن ضروری نیست هزینه‌ای را پرداخت کنند. سامسونگ اطلاع داد که تلویزیون‌های تازه ساخته شده به وسیله این تولیدکننده از استاندارد HDR10+ خدمات رسانی خواهد نمود، به علاوه از طرف دیگر خریداران نمایشگرهای قدیمی‌تر در سال ۲۰۱۶ نیز با بروز رسانی میان افزار نصب شده بر روی تلویزیون‌هایشان قادر اند از محاسن تکنولوژی تازه برخوردار شوند. برنامه ریزی شده است این تکنولوژی در نیمه دوم سال جاری معرفی گردد.

اگر این خبردرباره اخبار صوت و تصویری ها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک