دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

گوگل با بهره برداری از هوش مصنوعی و نظارت انسانی، به مبارزه با افراط گرایی آنلاین می رود

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

کمپانی های اینترنتی در چند سال واپسین با فشار فراوانی از جانب مجامع بین المللی، برای جلوگیری از انتشار محتواهای افراطی مواجه بوده اند. گوگل نیز با اسم بزرگترین کمپانی اکتیو در این عرصه، برنامه های مخصوصی برای نشانه گذاری و حذف محتواهای تروریستی -مخصوصا در یوتوب- دارد.

پیشرفت های تکنولوژی خصوصاً در عرصه هوش مصنوعی نقش مهمی در پیشبرد اهداف گوگل داشته اند، با اینحال کمپانی ساکن مانتین ویو بهره برداری از نیروی انسانی را نیز برای تقویت فیلترهای هوشمند خود در برنامه دارد.

گوگل با بهره برداری از یادگیری ماشینی، اخبار حقیقی را از محتوای افراطی تشخیص می دهد

در وهله اول، گوگل تمرکز خود را روی تقویت یادگیری ماشینی قرار داده تا بهتر بتواند ویدئوهای مرتبط به سازمان های تروریستی را از اخبار و خبرها خبرگزاری ها تشخیص دهد. کمپانی ذکر شده به علاوه از طرف دیگر سیستم ضد افراط گرایی خود را پیشرفت داده و برای افرادی که به روش بالقوه، احتمال پیوستن به گروه های رادیکال را دارند آگهی ضد تروریستی پخش می کند.

پیشتر گوگل تصمیم گرفته است تعداد افرادی که عضو برنامه «Trusted Flagger» یوتوب هستند را به طرز چشمگیری گسترش داده و روند نشانه گذاری محتواهای افراطی را بیش از قبل سرعت دهد.

کمپانی مطرح شده به علاوه از طرف دیگر ویدئوهایی که روی فاصله افراط قرار دارند را نیز نشانه گذاری کرده و از ارسال نظر، توصیه بازدید، نمایش آگهی و ایجاد سود برای آنها محافظت می کند..

تلاش گوگل، فیس بوک، توییتر و دیگر کمپانی های اکتیو در شبکه شبکه جهانی وب در مبارزه با تروریسم هر روز جدی تر شده و کمپانی های مورد اشاره روشهای تازه ای برای جلوگیری از افراط گرایی آنلاین معرفی می دهند. با اینحال مسئله اینجاست که به توجه به تدابیر شدید، حجم بالای ویدئوهای موجود دلیل می شود هر از گاهی برخی از محتواهای افراطی در محیط شبکه جهانی وب پخش شوند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع