دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

گوگل کروم 62 برای اندروید با قابلیت‌های جدید و فراوان به زودی عرضه می‌شود

گوگل کروم ۶۲ برای اندروید با قابلیت‌های تازه و فراوان خیلی زود معرفی می‌شود

در بیشتر مواقع اخبار نرم افزارها مورد استقابل قرار گرفته است:

گوگل کروم ۶۲ برای اندروید با رابط کاربری تازه و توانایی‌های کاربردی فراوان خیلی زود معرفی می‌شود. پیشتر به شرح و بیان خصوصیت‌های ورژن تازه مرورگر گوگل خواهیم پرداخت.

اختلاف اصلی رابط کاربری تازه کروم با ورژن‌های قبلی، دیزاین دارای اختلاف و گرد شدن بخش‌های مختلف از نمونه نوار آدرس و پنجره‌های new tab است تا شکل ظاهری آن بیش از قبل به اندروید ۸.۰ اوریو نزدیک باشد. به علاوه از طرف دیگر، اکنون دیزاین تازه ای که در آن نوار آدرس در قسمت پایینی قرار گرفته و با عنوان “Chrome Home” شهرت دارد نیز در گوگل کروم ۶۲ جای گرفته شده است. اگر هنوز به این رابط کاربری تازه دسترسی ندارید، وارد مسیر chrome://flags شده و گزینه “Chrome Home” را روی “Enabled” قرار دهید. سپس مرورگر را از نو راه‌اندازی کنید تا امکان بهره برداری از آن وجود داشته باشد.

در گوگل کروم ۶۲، دیگر خبری از منویی که پیش‌تر در آن گزینه‌های متفاوتی از قبیل لیست دانلودها، بوک‌مارک‌ها و تاریخچه دیده می‌شد، نخواهد بود. بجای آن، این گزینه‌ها را می‌توان با اسم برگه‌هایی در صفحه New Tab پیدا کرد. غیر از این، گوگل تمامی سایت‌های HTTP که معلومات مصرف کنندگان در آنها وارد شود را با اسم «ناامن» بنمایش میگذارد. در حالت ناشناس یا incognito mode هم با استناد به در اخطار بودن حریم خصوصی مصرف کنندگان، تمامی این سایت‌ها با اسم ناامن نشانه‌گذاری خواهند شد.

این تمام توانایی‌های تازه نبوده و ورژن ۶۲ کروم در اندروید ۸.۰ اوریو، همراه با کانال اعلان‌ها پیشرفت یافته است؛ جایی که نوتیفیکیشن وب‌سایت‌های مختلف از روش آن در دست مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. گوگل به علاوه از طرف دیگر یک رابط کاربردی برنامه‌نویسی به اسم “Network Information API” را برای ورژن تازه مرورگر خود مقرر کرده که به سایت‌های مختلف اجازه می‌دهد معلومات مرتبط به شبکه ابزار شما از قبیل ۴G ،۳G و وای فای را مشاهده کنند. بی تردید، این توانایی برای سایت‌هایی که می‌خواهند لحظه بارگذاری محتوا را کاهش داده و در صورت پایین بودن سرعت شبکه، ورژن سبک‌تر وب‌سایت را نمایش دهند، بسیار کاربردی خواهد بود.

از دیگر خصوصیت‌های تازه گوگل کروم ۶۲ می‌توان به Media Capture API اشاره نمود که به پیشرفت‌دهندگان اجازه می‌دهد از روش دستور captureStream، ویدیو یا فایل‌های صوتی را از بخش‌های مشخصی از صفحه ضبط کنند. این رابط اکنون از فونت‌های متغیر OpenType خدمات رسانی کرده و رابط Ambient Light Sensor که وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد با تفاوت شدید نور خود را مطابقت دهند نیز به روش پیش‌فرض اکتیو می‌کند.

با اینکه گوگل کروم ۶۲ طی روزهای آتی از روش گوگل پلی در دست مصرف کنندگان قرار می‌گیرد، با این وجود در صورت علاقه میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید.

این خبر پیرامون اپ ها و نرم افزارها مورد بهره برداری قرار گرفته است. در صورت علاقه آن را با دوستان خود از روش ابزارهایی که در پایین میبینید به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر