دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

یقیناً فروش موبایل های تجهیز به دوربین دوگانه در سال جاری ۴ برابر شود

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

گرچه موبایل «Optimus 3D» اولین تلفن هوشمندی بود که از دوربین با لنز دوگانه سود می برد، با اینحال باید پذیرفت که طب بهره برداری از این تکنولوژی پس از معرفی آیفون 7 پلاس فراگیر شد و اکنون چندین برند مختلف به پیروی از کمپانی کالیفرنیایی روی آورده اند. بر همین اساس است که موسسه بررسی Counterpoint پیش بینی کرده که تا انتهای سال جاری میلادی تعداد موبایل های به فروش رفته با دوربین دوگانه ۴ برابر مقدار فعلی شود.

با توجه گزارش این موسسه، در انتهای سال ۲۰۱۷ حدود ۳۰۰ میلیون ابزار موبایل هوشمند تجهیز به دوربین با لنز دوگانه در دست مصرف کنندگان خواهد بود. چنین خبری بیش از همه برای کمپانی «LG Innotek» تنها تامین کننده ماژول دوگانه دوربین آیفون های اپل خوشحال کننده خواهد بود. طبق انتظار، این تولیدکننده تامین ماژول های دوربین دوگانه پرچمدار سال آتی کمپانی ال جی را نیز بر عهده خواهد داشت.

سفارش عظیم اپل به LG Innotek کمک کرد تا با ثبت رقم ۱۰۳ میلیون دلار در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶، رکورد خود در کسب سود از یک دوره مالی را بشکند. ضمن این که انتظار می رسد این عملکرد توانمند به خاطر سفارش های کمپانی مادر برای موبایل G6 در نیمه اول سال جاری نیز ادامه بیابد.

کمپانی دیگری که در عرصه تولید ماژول دوربین با لنز دوگانه فعالیت می کند، «Samsung Electro-mechanics» از زیر سری های کمپانی عظیم سامسونگ الکترونیکس است. این تولیدکننده مسئول تامین ماژول دوربین برای تولیدات برندهای چینی از نمونه شیائومی، لیکو، هوآوی، اوپو و ویوو به حساب می آید. اگر هرکدام از برندهای مورد اشاره نیت ساخت محصولی با دوربین دوگانه را داشته باشند، به احتمال فراوان به سراغ این زیرشاخه سامسونگ خواهند رفت.

به نظر می رسد دوربین دوگانه مثل سنسور اثر انگشت خیلی زود به یک استاندارد در بین تلفن های هوشمند متوسط به بالا و پرچمدار بدل خواهد شد.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته باشد.

منبع