دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

یکی از مؤسسین توییتر: متأسفم اگر در پیروزی ترامپ نقش داشتیم

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

«اوان ویلیامز» یکی از بنیانگذاران توییتر به خاطر نقش این شبکه اجتماعی در شهرت و به قدرت رسیدن دونالد ترامپ با اسم مدیرعامل جمهور ایالات متحده عذرخواهی کرد. ایشان در جریان گفتگو آخرینش با پایگاه خبری نیویورک تایمز، عملکرد توییتر در پیروزی ترامپ را با عبارت «بسیار بد» توصیف نمود.

همان شکلی که که می دانید ترامپ به دفعات از توییتر با اسم یکی از عوامل مؤثر در راه یافتنش به کاخ سفید اسم برده. ایشان در گفتگو با خبرگزاری فاکس نیوز اظهار داشت: «بگذارید چیزی در باب توییتر به شما بگویم، به نظر من اگر به خاطر توییتر نبود، من هم اینجا نبودم، چون تمام جراید علیه من جبهه گرفته بودند.»

«ویلیامز» که شبکه جهانی وب را به خاطر بها دادن به افراط گری «ناقص و خراب» توصیف کرده، در باب ترامپ هم بیان میکند «اگر واقعاً اینطور باشد که توییتر دلیل انتخاب مدیرکل جمهور حال حاضر ایالات متحده شده، من واقعاً متأسفم و عذرخواهی می کنم.» کاخ سفید هنوز پاسخی رسمی پیرامون این اظهار نظر پخش نکرده است.

اشاعه اخبار کذب یکی از عوامل پیروزی ترامپ در انتخابات بوده است

در اینجا گفتنی ایست سال قبلی نقش شبکه های اجتماعی در به قدرت رسیدن ترامپ به یکی از مباحث داغ جهان تکنولوژی بدل شد و پای غول هایی از قبیل گوگل و فیس بوک را به صحنه باز کرد. اتهامات فراوانی در این عرصه به کمپانی های مختلف وارد آمده که اصلی ترین آن، اشاعه اخبار کذب برای کمک به کمپین ریاست جمهوری ترامپ بوده است.

با اینکه ترامپ خودشً این پلتفرم اجتماعی را در کسب پیروزی خود دخیل می داند، با اینحال صاحبنظران سیاسی اعتقاد دارند توییت های چالشی و جنجالی ایشان می تواند عواقب جبران ناپذیری را برایش بهمراه داشته باشد. نیویورک تایمز بیان میکند بسیاری از عضو های تیم اجرایی از ترامپ خواسته اند تا تعداد توییت هایش را کاهش دهد.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع