دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

یک مدیر صرافی ربوده شده، بعد از پرداخت 1 میلیون دلار با بیت کوین آزاد شد!

یک مدیر صرافی ربوده شده، بعد از پرداخت ۱ میلیون دلار با بیت کوین آزاد شد!

خبری در خبرگزاری ها پخش شده است مبنی بر اینکه:

طبق اخبار Financial Times، مدیر یک صرافی ارزهای رمزنگاری شده که مدتی قبل ربوده شده بود، بعد از پرداخت شدن مبلغی با اسم خون‌بها آزاد شد. مبلغ درخواستی ربایندگان ۱ میلیون دلار بود که به وسیله بیت کوین پرداخت شد.

پاول لرنر (Pavel Lerner) مدیر کل صرافی پول های دیجیتالی Exmo Finance است که چندی قبل، بعد از پرداخت شدن ۱ میلیون دلار غرامت درخواست شده به وسیله ربایندگان وی آزاد شد.

با استناد به اخبار نشریات محلی، وقتی که پاول قصد داشت شهر کیو در اکراین را ترک کند، تعدادی مرد وی را به درون یک مرسدس بنز مشکی انداخته و سپس متواری شدند. با این وجود این فرد بعد از پرداخت مبلغ درخواستی آزاد شده است. با اینکه کمپانی بزرگ وی اصالتا انگلیسی است، با اینحال در دیگر کشورهای دنیا از قبیل روسیه، اسپانیا، هند و تایلند نیز شعبه‌هایی دارد.

ناشناس ماندن در شبکه بیت کوین عرصه سو بهره برداری از آن را ممکن می‌کند

از همان ابتدا، ناشناس ماندن حین نقل و انتقال پول به وسیله بیت کوین باعث شد قاچاقچیان و مردم خلافکار فراوانی به بهره برداری از آن روی بیاورند. اکنون که در سال ۲۰۱۷، در طول چند ماه ارزش هر بیت کوین به میزان هزار و سیصد درصد گسترش پیدا کرد، عرصه سو بهره برداری از آن بیشتر ممکن شده است. با اینحال مسئله اصلی اینجاست که این پول دیجیتالی هنوز برای خرید و فروش آن‌چنان خوب نیست و کمتر جایی بیت کوین را در ازای معرفی کالا و یا سرویسی ویژه قبول می‌کند. پس بالاخره باید برای بهره برداری از سرمایه خود، بیت کوین را مبدل به ارز رایج محل زندگی خود کرد. در این لحظه، دیگر ناشناس ماندن ممکن نخواهد بود.

امیدواریم این مقاله مورد توجه خوانندگان محترم دیجیلند واقع شود. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع