دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

19 درصد علاقه مندان اپل شدیدا علاقه‌مند خرید اسپیکر هوم پاد هستند

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

در یک تحقیقات، 19 درصد علاقه مندان اپل ابراز علاقه شدیدی را برای خرید اسپیکر هوم پاد (Apple HomePod) داشته اند که با هزینه 349 دلار به فروش خواهد رسید.

این چندان هم نباید چشمگیر باشد که علاقه مندان اپل بیشتر از دیگر مصرف کنندگان علاقه‌مند خرید اسپیکر هوم پاد ، یک کالا هوشمند تازه این تولیدکننده باشند. این اسپیکر در کنفرانس پیشرفت دهندگان امسال (WWDC 2017) آنها معرفی شد. به اشتراک 2 هزار طرفدار این تولیدکننده، 19 درصد آنها شدیدا علاقه‌مند خرید اسپیکر هوم پاد هستند. 13 درصد عموم مصرف کنندگان نیز ابراز علاقه فراوانی را برای خرید این کالا داشته‌اند.

همراه با شروعی پر سر و صدا در شروع این دسته از تولیدات هوشمند، آمازون اکو و آمازون دات دو مورد از دلنشین‌ترین اسپیکرهای هوشمند که تا به امروز معرفی شده‌اند. بعد از آن‌ها گوگل هوم و اکنون اسپیکر هوم پاد نیز به این دسته از تولیدات اضافه شده‌اند تا رقابت دلنشین‌تر باشد. اسپیکرهای آمازون از دستیار شخصی الکسا هره می‌برند و همزمان با اینکه گوگل هوم به دستیار ویژه گوگل تجهیز است، هوم پاد اپل از Siri قدرت می‌گیرد. با این وجود دیوایس های دیگری مانند اسپیکر Invoke کمپانی Harman Kardon نیز می باشد که از کورتانا دارا است و در انتها سامسونگ سرگرم کار بر روی یک اسپیکر هوشمند است که به ذهن خطور می کند از دستیار هوش مصنوعی Bixby تولید خود این تولیدکننده قدرت می‌گیرد.

اپل به توجه به هزینه دوبرابری اسپیکر هوم پاد درمقایسه با آمازون اکو (349 دلار در مقابل 175 دلار) در جستجوی آن است که علاقه مندان خود را ترغیب به خرید کالا جدیدش کند. این تحقیقات تهیه شده نشان می‌دهد که هزینه برای خریدارانی که به فروشگاه‌ها برای خرید یک اسپیکر هوشمند می‌روند و در جستجوی یک برند هستند، یک فاکتور بسیار مهم شمرده می‌شود.اسپیکرهای هوشمند، به خاطر دستیاران شخصی داخلی خود برای پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به وظایفی ویژه دیزاین شده‌اند. این وظایف قادر اند شامل هرچیزی مانند موقعیت آب و هوا، نتایج مسابقات ورزشی و هزینه سهام  باشند. آن‌ها به علاوه از طرف دیگر قادر اند موسیقی مورد نظر شما را از یک اپ استریم به اجرا دربیاورند. اپل هوم پاد را با اپ Apple Music یکپارچه کرده است.

از آنجایی که هزینه این کالا بسیار گران است، تیم کوک مدیرعامل اپل روز قبلی عنوان کرد، وقتی که آیپاد و آیفون اپل هر دو معرفی شدند، بسیاری از تولیدات دیگر با هزینه کمتر نیز وجود داشتند. بخشی از گفتگو وی را میتوانید در پایین بخوانید:

اگر بخاطر داشته باشید وقتی که آیپاد معرفی شد، مردم زیادی می‌گفتند چرا باید کسی برای خرید یک پخش کننده MP3 چیزی حدود 400 دلار را بپردازد؟ در مقابل آیفون و آیپد نیز چنین سوالاتی قرار داشت. ما به خوبی می‌دانیم مخاطبان چه چیزی می‌خواهند و دقیقا همان را در اختیارشان قرار می‌دهیم. ممکن است رقبا آنها را نمی‌دانند.

اگر شما هم علاقه مند به خرید اسپیکر هوم پاد اپل هستید باید تا ماه دسامبر منتظر بمانید.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. اگر دوست دارید این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر