دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند (قسمت دوم) - 0

۲۲ قانون سلامتی که در حقیقت بطور کلی اشتباه هستند (قسمت دوم)

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

هر قانون سلامتی را نباید به روش کورکورانه پذیرفت. امکان دارد در جستجو برای راز سلامتی بدن به مواردی برخورد کرده باشید که به توجه به مصطلح و متداول بودن حقیقت ندارد. پیشتر عده ای از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

در قسمت اول، چندین قانون سلامتی را که به روش تحت‌الفظی میان مردم متداول شده‌اند را بررسی کردیم. ناصحیح بودن عده ای از این موارد به روش علمی واضح شده است، با اینحال بازهم صحیح یا کذب بودن عده ای دیگر از آن‌ها واضح نیست. پیش نهاد این است که رازهای سلامتی اثبات نشده به روش علمی را کنار قرار داده و در بیشتر مواقع از آموزه‌های حاوی پشتوانه علمی قوی پیروی کنیم.

عده ای از این قانون های سلامتی تنها در منطقه‌ یا مناطقی ویژه از دنیا مصطلح بوده و عده ای دیگر شهرت جهانی دارند. مطمئنا به اشتراک این ۲۲ راز بهداشت ناصحیح، چندین مورد در منطقه و کشور محل زندگی شما نیز متداول هستند.

واکسن زدن با ریسک همراه است

این نظر بعد از انجام مطالعه بر روی دوازده کودک در سال ۱۹۹۸ بیش از قبل قوت گرفت. دانش پژوهان این تست نظر داشتند بین واکسن سرخک، اوریون و سرخجه و بروز بیماری اوتیسم رابطه می باشد. بعدها معلوم شد این مطالعه به طرز کامل اشتباه بوده و معلومات غلطی را در بر داشته است.

بعد از آن چندین مطالعه دیگر بر روی معلومات انتشار یافته از واکسیناسیون میلیون‌ها کودک انجام و معلوم شد هیچ رابطه مخصوصی میان واکسن و اوتسیم نیست. در کمال تاسف یک قانون سلامتی ناصحیح از قبیل این گزینه مضرات جبران ناپذیری در سطوح گسترده دارد. با اسم نمونه، در یک بازه زمانی، نظر به ریسک‌پذیر بودن واکسن زدن باعث شیوع مجدد سرخک در عده ای جاهای شد.

خوردن ماست به تنظیم ابزار گوارش یاری مینماید

این گزینه را باید حدودا یک قانون سلامتی مدرن دانست که ریشه تاریخی ندارد. ماست نزد بیشتر مردم با اسم یک ماده غذایی بینهایت سودمند شهرت دارد که مهمترین تاثیر آن کمک به هضم دیگر غذاهای مصرف شده است. داشتن پروبیوتیک با اسم باکتری‌های مفید و کمک‌کننده به هضم غذا، نظر دیگری است که باعث شده مردم، برای سالم و به علاوه از طرف دیگر ماندن در بیشتر مواقع ماست مصرف کنند.

قانون سلامتی

بررسی ها نمایش داده‌اند این دسته از باکتری‌ها که به روش پیش‌فرض در درون معده نیز وجود دارند، حاوی رابطه مستقیمی با نرخ سوخت و ساز بدن و چاقی هستند. ولی باید گفت، هنوز واضح نیست تریلیون‌ها باکتری به چه نحو و از روش چه فرآیندهایی این کارها را انجام می‌دهند.

با اینکه اشتغال پروبیوتیک تنها در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۳ میلیارد دلار ارزش داشت، با اینحال بازهم نمی‌توان یک نوع ماست تولید کرد که تعادل باکتریایی داخل بدن را منظم کند. نتیجه این امر مضر بودن ماست نیست، حتی باید گفت مانور تبلیغاتی بسیار فراوانی بر روی آن داده شده است که جز سرازیری سودی عظیم به جیب عده ای کارخانه‌های اکتیو در این عرصه، ثمره دیگری نداشته است.

از جهت دیگر دیگر، ماست‌های ساخته شده در کارخانه‌ها حاوی شکر و دیگر انواع مواد افزودنی هستند که هر یک مضرات ویژه خود را دارند. اگر واقعا در جستجوی جذب پروتئین هستید، خوب است سر وقت ماست‌های بطور کلی طبیعی بروید.

خوردن یک سیب در روز باعث دور ماندن همیشگی از پزشکان می‌شود

عده ای از قانون های سلامتی در حالت پایه اشتباه نیستند، با اینحال غلو فراوانی پیرامون آن‌ها شده است. با اسم نمونه، سیب مملو از ویتامین C و فیبر است، موادی که برای حفظ سلامتی بدن در زمان زیاد ارزش فراوانی دارند، با اینحال این تنها میوه و ماده غذایی نیست که یک فرد در طول روز به آن نیاز دارد.

قانون سلامتی

وقتی یک ویروس و یا باکتری ویژه به بدن ورود می یابد، تنها خوردن سیب باعث افزایش بیماری نخواهد شد. پس خوب است پیوسته یک برنامه غذایی خوب شامل میوه‌های بسیار مفیدی از قبیل سیب برای خود داشته باشید.

خوردن بستنی باعث بدتر شدن سرماخوردگی می‌شود

نباید به خاطر اسم این بیماری، هر چیز سردی را با آن مرتبط بدانیم. شیوع ویروس سرماخوردگی در زمستان گسترش می یابد، با اینحال این دلیلی بر رابطه مستقیم آن با سرما نیست. به علاوه از طرف دیگر عده ای مردم نظر دارند خوردن لبنیات و علی الخصوص بستنی تاثیر بدی بر روی گلو در لحظه سرماخوردگی داشته و باعث گسترش تولید خلط می‌شود، که باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که این نیز یک قانون سلامتی اشتباه است.

قانون سلامتی

به نظر پزشکان، لبنیات نه تنها گلودرد ناشی از سرماخوردگی را تسکین می‌دهند، حتی به دلیل بی‌اشتهایی ناشی از این بیماری قادر اند جانشین خوب برای رساندن انواع مواد غذایی ضروری به بدن حین بیماری باشند. با این وجود حین گلودرد می بایست از تحریک کردن آن جلوگیری کرد که یکی از شیوه‌های آن خودداری از خوردن مواد غذایی بسیار سرد است.

قولنج شکستن دست باعث ورم کردن مفاصل می‌شود

این گزینه را باید یک باور غلط بدانیم که نظر به آن در بین مردم تمامی دنیا قابل مشاهده است. با اینکه امکان دارد شکستن قولنج و صدای ناشی از آن باعث آزار اطرافیان شود، با اینحال برای خود فرد ضرری ندارد. نرخ ورم کردن مفاصل در افرادی که برای چندین سال عادت به انجام این کار داشته‌اند، در مقایسه با دیگر مردم تفاوتی ندارد.

قانون س&#x64
</p>
		</div>
		<footer class=

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0