دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

5 چیزی که می‌توانست از نوت 8 گوشی بهتری بسازد - 0

5 چیزی که می‌موفق شد از نوت 8 گوشی بهتری بسازد

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

همزمان با اینکه سامسونگ از گوشی گلکسی نوت 8 (Samsung Galaxy Note 89)‌ را توصیه کرده است، ما به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که می‌توانستند از آن گوشی بهتر و ارزشمندتری بسازند.

نوت 8 نتیجا معرفی شد و مطابق انتظار کالایی چشمگیر است. سخت افزاری پیشرفته، دیزاین فوق‌العاده دلنشین، قدرت همه جانبه‌ی نرم افزاری سامسونگ و یک لنز تله فوتو تازه همراه با تثبیت کننده اپتیکال تصویر همگی از این گوشی، بهتری‌هایی همه جانبه را برای گلکسی نوت تازه سامسونگ ساخته است، با اینحال هنوز هم با فرضیه آل فاصله دارد!

ما عینک آفتابی را از روی چشمانمان برداشتیم و به شکل دقیق‌تری Galaxy Note 8 را بررسی کردیم. در چنین موقعیتی این به هیچ عنوان راحت نبود، با اینحال 5 کمبود را در این گوشی یافتیم. با این وجود ممکن است شما نقایص بیشتری را نیز بیابیید که دعوت می‌کنیم از روش بخش نظرها همین نوشته آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید. پیشتر به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

1. یک ورژن تجهیز به صفحه نمایش تخت

ما می‌دانیم که تمامی دیوایس‌های پیشرفته سامسونگ از دیزاین لبه خمیده برخوردارند. آن‌ها دارای اختلاف هستند، آن‌ها از نوع آتی‌اند و هیچ رقیبی شبیه به به آن‌ها حداقل از جانب تولیدکنندگان مشهور نیست. با اینحال این به چه معناست؟ این مسئله فروشگاه‌های محافظ صفحه نمایش مخصوصی را بوجود‌آورده است،‌ جانشین کردن صفحه نمایش گوشی را بسیار سخت کرده است، فریم گوشی را بسیار باریک‌تر از آنچیزی کرده است که به سادگی در دست گرفته شود و هزینه ابزار را نیز گسترش داده است.

از آنجایی که هیچ ورژن صفحه تختی از گوشی نوت 8 نیست، علاقه مندان سامسونگ ناچار به بهره برداری از صفحه نمایش منحنی آن هستند و وقتی چشمشان به هزینه بسیار بالای گوشی می‌افتد، انکار نمک به زخم آن‌ها پاشیده شده است.

2. مکان بهتر اسکنر اثر انگشت

سامسونگ گلکسی نوت 8

ما خیلی زیاد در باب مکان اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 8 صحبت کرده‌ایم و اکنون باید تمامی آن‌ها را باز هم برای نوت 8 نیز تکرار کنیم؛ مخصوصا اینکه اکنون آن بزرگ‌تر شده و از لحاض قدی نیز گوشی بلندتری است. این درست است که اسکنر اثر انگشت از قاب جلویی حذف شده تا محیط بیشتری در دست صفحه نمایش قرار گیرد،‌ با اینحال چرا کنار لنز دوربین برای قرارگیری آن انتخاب شده است؟

وقتی پای لنز دوربین به میان می‌آید، این سخت حتی بزرگ‌تر هم می‌شود. شما خیلی ساده جای دوربین با اسکنر را اشتباه می‌گیرید و انگشت شما دلیل کثیف کردن لنز می‌شود. این بزرگ‌ترین شکایتی است که مصرف کنندگان موبایل های خانواده گلکسی اس 8 از این کالا دارند.

3. یک باتری بزرگتر

سامسونگ گلکسی نوت 8

باتری اس 7 اج بزرگ‌تر از نوت 8 است

وقتی که سامسونگ تلاش کرد از یک باتری بزرگ‌تر در یک بدنه‌ی باریک بهره ببرد، منجر به شکست بزرگ گلکسی نوت 7 شد. با اینحال ما به روشنی به خاطر میاوریم که گلکسی اس 7 اج کوچکتر از نوت 8 و با همان فرم خمیده خود، به یک باتری 3.600 میلی‌آمپر ساعتی تجهیز بود. حال نوت 8 میزبان یک باتری کوچکتر 3.300 میلی‌آمپر ساعتی است. در چنین موقعیتی این ظرفیت به هیچ عنوان بد نیست، با اینحال کمی برای مصرف کنندگان حرفه‌ای این فبلت غول پیکر ضعیف است.

4. رابط کاربری پیشرفته لبه‌های خمیده

سامسونگ گلکسی نوت 8

یکی از جدی ترین مانورهای تبلیغاتی سامسونگ بر روی لبه‌های خمیده گوشی‌های نمونه برتر خود است، با اینحال در حقیقت این لبه‌ها از تعداد کمی ویجت و یک تسک سوییچر برخوردارند که شما میتوانید با کشیدن انگشتان خود از کنار صفحه به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. هم اینک صدها اپ شخص ثالث می باشد که دقیقا همین عملکرد را به نمایشگر های تخت آورده است و شما میتوانید آن‌ها را به روش رایگان از پلی استور دانلود کنید.

گوشی قدیمی گلکسی نوت اج سعی داشت لبه‌های خمیده متفاوتی را معرفی دهد. محتوای صفحه اصلی و پنل‌های اج نمایان بود که یک پویایی تعاملی جذابی را بین این دو صفحه ایجاد می‌کرد. ما آرزو می‌کنیم کمی بیشتر بر روی این بخش از گوشی‌های تازه خود،‌ مخصوصا گوشی‌های سری نوت کار کند.

5. هزینه کمتر

سامسونگ گلکسی نوت 8

نوت 8 یک ابزار بسیار پرهزینه است. بله این درست است که حاوی یک صفحه نمایش خمیده، دوربین دوتایی و یک اسکنر عنبیه چشم است، با اینحال علاقه مندان قلم اس پن می‌توانستند هزینه‌ی کمتری را برای خرید یک ورژن صفحه مسطح متحمل شوند. مگر اینکه شما جزو خریداران خوش شانس پیش خرید کرده باشید تا با تخفیفی 200 دلاری، یک دوربین 360 درجه‌ای Gear 360 یا یک کیت شارژ بیسیم همراه با یک کارت میکرو اس دی را نیز همراه گوشی خود دریافت کنید.

امیدواریم این نوشته پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر