دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

Visual Inspector ابزاری خوب برای پیشرفت دهندگان وب – کلیک

اگر علاقه مند به جهان نرم افزارها هستید ممکن است جالب باشد بدانید که :

به نوشته خبرگزاری ها – در این نوشته به معرفی یک افزونه گوگل کروم برای تحقیق و مطالعه و ایجاد تفاوت آنلاین در صفحات وب، به سادگی و بی توجه به استفاده نرم افزارهای پیچیده می پردازیم.

یکی از بخش های موجود در مرورگرهای اینترنتی که هر دولوپری برای دیزاین صفحات وب  از آن استفاده می کند، قسمت Developer tools یا جعبه ابزار پیشرفت دهندگان وب است. این بخش در بیشتر مروگر ها با بهره برداری از کلید F12 در پایین صفحه صفحه نمایش ظاهر می شود و شامل سربرگ ها و قابلیت ها متفاوتی می باشد. امکان تغییر دادن مواردی مانند رنگ نوشته ها، فونت ها، اندازه گیری فاصله بین آیتم های موجود در صفحه و حتی تغییر عده ای از کلمات به روش آنلاین و بی توجه به تغییر کدهای اصلی صفحه از نمونه مواردی هستند که باعث می شود تا DevTools  به ویژه در بین دولوپرهای فرانت اند بسیار پرطرفدار و پراستفاده باشد.

طبق بررسی ها انجام شده امروزه گوگل کروم محبوبترین مرورگر اینترنتی است و موفق شده است به مرورگر پیش فرض بسیاری از مصرف کنندگان مبدل شود، با این وجود مارکت تولید افزونه های جانبی کروم نیز بسیار داغ بوده و Visual Inspector یکی از محبوترین افزونه ها با اسم مکملی خوب برای قابلیت ها پیش فرض  DevTools  در بین دولوپرهاست.

Visual Inspector یکی از تولیدات تازه سری canvasflip از کشور هند است که تا اینجای کار در عرصه تولید اپ های مرتبط به آنالیز تجربه کاربری فعالیت داشته است.

بعد از نصب این افرونه آیکن آبی رنگ آن در قسمت بالا و سمت راست گوگل کروم اضافه می شود، نمایش کد تمامی رنگ های استفاده شده در صفحه به روش یک لیست واحد در سربرگ COLORS و به علاوه از طرف دیگر جدا کردن تمامی عکس ها موجود در سربرگ ASSETS از نمونه خصوصیت های این افزونه است که درکنار ارایه قابلیت ها شبیه به DevTools  آن را بسیار کاربردی می کند.

به گفته Vipul Mishra هم بنیان گذار Canvas Flip از نمونه دلایل تولید چنین افزونه هایی آن هم به روش رایگان گسترش میزان تجربه کاربری در ابزارهای مورد بهره برداری به وسیله دولوپرها است، وی به علاوه از طرف دیگر اضافه کرد در ورژن های بعدی این افزونه که تحت یکی از لیسانس های اپن سورس ارایه خواهد شد، امکان ذخیره تفاوت بوجود آمده در دو حالت لوکال و کلود همراه با قابلیت هایی مانند A/B testing ، ذخیره CSS، و به علاوه از طرف دیگر انجام فعالیت به روش مشترک بین مردم نیز برای مصرف کنندگان وجود خواهد داشت.

اگر این خبردرباره نرم افزارها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک