دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

Xbox One X رکورد بیشترین پیش‌ فروش تاریخ ایکس باکس را شکست – کلیک

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

به نوشته خبرگزاری ها – بعد از شروع پیش فروش کنسول ایکس باکس وان ایکس، مایکروسافت مدعی است که میزان پیش فروش این کنسول توانمند از دیگر کنسول های ایکس باکس بیشتر بوده است.

کنسول تازه کمپانی مایکروسافت به اسم ایکس باکس وان ایکس طی کنفرانس مایکروسافت در کنفرانس E3 سال میلادی جاری معرفی شد. سپس در مراسم گیمزکام ۲۰۱۷ که مدتی قبل برگزار شد، ردموندی ها پیش فروش این ابزار توانمند را شروع کردند. حال با استناد به اینکه کنسول Xbox One X با اسم کنسول نسل نهم مایکروسافت شناخته نمی شود و در خانواده کنسول ایکس باکس وان قرار می گیرد، نهایتا بدین شکل مطرح شده است که مصرف کنندگان و بازیکنان فراوانی در انتظار معرفی آن هستند.

با استناد به گفته های واپسین کمپانی نامدار مایکروسافت، کنسول ایکس باکس وان ایکس تنها در عرض ۵ روز موفق شد رکورد بیشترین میزان پیش‌ فروش تاریخ ایکس‌ باکس را به اسم خود ثبت کند. ولی باید گفت، مطمئنا این ابزار توانمند شروع محشری خواهد داشت و به سادگی از پس رقیب خود یعنی پلی استیشن ۴ پرو برخواهد آمد.

مدتی قبل مایک نیکولز (Mike Nichols)، مدیرعامل بخش جذب بازار کمپانی ایکس باکس (مایکروسافت)، در بیانه ای از رکورد شکنی میزان پیش فروش و شهرت این کنسول تازه سخن گفت. ایشان در تارنما رسمی «ایکس باکس وایر (Xbox Wire)» اطلاع داد: «تنها در عرض چند روز، ما بیننده یک رکورد شکنی در فروش [کنسول ایکس باکس وان ایکس] بودیم؛ به شکلی که در چندین کشور مختلف در تمامی جهان، موجودی کنسول تازه ما به اتمام رسید. شما، علاقه مندان بزرگ و وفادار ما، تنها و تنها در عرض ۵ روز بیش از هر ایکس باکس دیگری، نمونه Project Scorpio Edition کنسول ایکس باکس وان ایکس را پیش خرید کرده اید.»

با اینکه کنسول Xbox One X پتانسیل مبدل شدن به یکی از بهترین کنسول های تاریخ را دارد و مورد استقبال بازیکنان و علاقه مندان قرار خواهد گرفت چرا که اغلب عناوین تصویری را در رزولوشن ۴K حقیقی و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می کند، با اینحال برای اجرای عناوین تصویری با چنین نرخ فریم و رزولوشنی، به یک یک پی سی توانمند گیمینگ با کارت گرافیکی انویدیا GTX 1080 نیاز است.

به علاوه از طرف دیگر افرادی که در پیش خرید کنسول Xbox One X شک داشتند، با معرفی نمونه «برنامه اسکورپیو» به تهیه آن ترغیب شده اند و بی شک این مسئله به افزایش میزان پیش خرید ابزار تاثیر بسزایی قرار داده است. نمونه Project Scorpio به روش محدود توزیع خواهد شد و از لحاظ هزینه تفاوتی با نمونه استاندارد و معمولی ندارد و تنها اسم «برنامه اسکورپیو» بر روی کنترلر و کنسول حک شده است. به علاوه از طرف دیگر، این نمونه شامل یک پایه نگه دارنده عمودی نیز می شود.

جهت خرید نمونه Project Scorpio کنسول Xbox One X، کفایت می کند این ابزار را از فروشگاه ها و خرده فروشان مشهور از نمونه آمازون، والمارت، مایکروسافت و غیره پیش خرید کنید. توجه داشته باشید که بعد از معرفی ایکس باکس وان ایکس، نمونه «برنامه اسکورپیو» قابل تهیه نخواهد بود.

در دیگر اخبار مرتبط با کنسول ایکس باکس وان، می توان به توقف تولید و فروش نمونه پایه این کنسول در ایالات متحده آمریکا اشاره نمود. روز قبلی، مایکروسافت رسما اطلاع داد که دیگر نمونه استاندارد و پایه کنسول Xbox One در ایالات متحده آمریکا تولید نخواهد شد و علاقه مندان جهت تهیه کنسول های ایکس باکس، باید یکی از دو ابزار Xbox One S و Xbox One X را انتخاب و تهیه کنند. فراموش نشود کنسول ایکس باکس وان اس از جهت سخت افزاری و هزینه هیچ تفاوتی با نمونه استاندارد ندارد و تنها ابعاد کنسول کوچک تر شده است.

عده ای خبرها از اتمام موجودی نمونه پایه ایکس باکس وان در شعبه های اروپایی فروشگاه مایکروسافت نیز خبر دادند. در چنین موقعیتی، عده ای از بررسی کنندگان معتقد هستند که کمپانی مایکروسافت کمی زود دست به چنین اقدام مهمی زده است. جهت مطالعه متن کامل خبر، بر روی این لینک کلیک کنید.

در انتهای خوب است بدانید کنسول ایکس باکس وان ایکس در تاریخ ۷ نوامبر سال میلادی جاری (۱۶ آبان ماه سال ۹۶) با هزینه ۴۹۹ دلار در تمامی جهان توزیع خواهد شد.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک